26 października 2018 r. Oddział ZUS w Zabrzu organizuje Dzień Seniora pod hasłem „Aktywnie i Bezpiecznie”. Wydarzenie ma na celu uaktywnienie społeczne osób starszych oraz poszerzenie ich wiedzy w zakresie edukacji zdrowotnej, technologicznej oraz bezpieczeństwa konsumenckiego.

Podczas wydarzenia w siedzibie Oddziału ZUS w Zabrzu, przy ul. Szczęść Boże 18 – na parterze budynku w godzinach od 9.00 do 14.00 będą dostępne stoiska informacyjne z zakresu poradnictwa i wsparcia dla osób starszych. Przedstawiciele fundacji ZIKO dla zdrowia oraz fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu przeprowadzą szereg bezpłatnych badań i usług, m.in. pomiar ciśnienia, cholesterolu, glukozy we krwi, spirometrii, badanie smokolizerem czy badanie cery. W programie będą również możliwe porady kosmetyczne, farmaceutyczne oraz kardiologiczne. Na miejscu dostępne będą także stanowiska lokalnych instytucji i firm, które będą udzielać bezpłatnych porad i konsultacji.

Uroczystość inauguracyjna odbędzie się w siedzibie Oddziału ZUS w Zabrzu – w Sali konferencyjnej o godz. 9.00. Zostaną przeprowadzone krótkie prelekcje związane z bezpieczeństwem seniorów. Część wykładową poprowadzą przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, Fundacji ZIKO dla Zdrowia oraz Miejski Rzecznik Konsumentów w Zabrzu.

Prowadzone będą również zajęcia manualne z zakresu tworzenia papierowych ozdób inspirowanych wiejskim ogrodem. Dla seniorów posiadających smartfony zostanie także przeprowadzony praktyczny warsztat z nauki podstawowych, ale zarazem najbardziej przydatnych funkcji.

Na wszystkie osoby, które w tym dniu odwiedzą zabrzański Oddział będzie czekać wiele atrakcji !

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych !

 

Dzień Seniora

22 października 2018

Aktualności

Aktualności


Kontakt

Galeria

Pracownicy

O Nas

Aktualności

Copyright 2018