Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, gdy najbardziej odczuwa się samotność. Dlatego też 15 grudnia br. odbyło się już po raz kolejny tradycyjne spotkanie wigilijne dla starszych i samotnych mieszkańców Gminy Gierałtowice. 

 

Jak co roku było ono organizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gierałtowicach.  Organizatorom przyświecała myśl, że nikt nie powinien być sam w ten szczególny dzień. W tym roku swej gościny użyczyła Restauracja "Verona" z Paniówek. 

 

Dzięki uprzejmości lokalnego przedsiębiorcy – Pana Andrzeja Kostrz z Chudowa, prawie czterdziestu mieszkańców Gminy Gierałtowice przyjechało specjalnie zorganizowanymi busami.  Na spotkanie przybyli także zaproszeni goście: Wójt Gminy Joachim Bargiel, Przewodniczący Rady Gminy Józef Buchczyk, sołtysi z wszystkich sołectw gminy jak również zaproszeni księża. 

 

Wszystko odbyło się zgodnie z tradycją. Ks. Józef Świerczek – proboszcz Parafii w Paniówkach, rozpoczął uroczystość od modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii i złożył zebranym świąteczne życzenia zdrowia i pomyślności w nadchodzącym roku. W swojej wypowiedzi przypomniał, iż Ośrodek Pomocy Społecznej jak zawsze w ten świąteczny czas pragnie nieść pociechę, odrobinę radości osobom chorym i samotnym. 

 

Następnie życzenia wszystkim zebranym złożyli: Wójt – Joachim Bargiel oraz Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej – Agnieszka Kałuża. Jak każe tradycja wszyscy zebrani łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia.  Następnie rozpoczęło się wspólne biesiadowanie przy stole. Specjalnie na tę okazję przygotowano tradycyjną zupę grzybową, karpia oraz kapusty: z grzybami i z grochem.

 

Akcentem śląskim był nasz regionalny specjał świąteczny – makówki. W tle płynęły kolędy. 

 

Nad oprawą artystyczną czuwał Pan Mirosław Marcol, który akompaniował na pianinie elektrycznym.

 

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej – Agnieszka Kałuża wraz z pracownikami socjalnymi przygotowała dla podopiecznych Ośrodka świąteczne paczki.

Wigilia dla osób starszych i samotnych

22 grudnia 2016

Aktualności

Aktualności


Kontakt

Galeria

Pracownicy

O Nas

Aktualności

Copyright 2018