Copyright 2018

Aktualności

O Nas

Pracownicy

Galeria

Kontakt


Deklaracja dostępności

Aktualności

Aktualności

23 grudnia 2022

Wzruszająca Wigilia osób starszych i samotnych

Tradycyjnie już w Gierałtowicach, na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia, osoby starsze i samotne zasiadły do wspólnego stołu wigilijnego wraz z władzami gminy oraz duchownymi. Spotkanie zorganizowali pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Gierałtowicach. Był opłatek i życzenia, a po wigilijnej wieczerzy wspólne kolędowanie.

 

Czwartkowe  popołudnie z całą pewnością było wyjątkowe i niezwykle wzruszające dla wielu zaproszonych na świąteczną Wigilię osób, na które w restauracji „U Maryje” w Przyszowicach czekały wigilijne potrawy z tradycyjnym opłatkiem w świątecznie przybranej sali. To właśnie tego dnia, zgodnie z wieloletnią tradycją władze Gminy Gierałtowice  zasiadły do wigilijnego stołu wraz z osobami starszymi i samotnymi.

 

Przybyłych gości powitali Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Gierałtowicach Pani Agnieszka Kałuża oraz Wójt Gminy Pan Leszek Żogała, którzy przypomnieli o tradycji Świąt Bożego Narodzenia, podkreślając, że są to jedne z najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych świąt. Ksiądz proboszcz Adam Niedziela odmówił wspólną modlitwę oraz poświęcił opłatek.

 

Po poświęceniu opłatka i wspólnej modlitwie zebrani złożyli sobie życzenia i zasiedli do wspólnej wieczerzy wigilijnej. Uroczystość wigilijną uświetniło wspólne śpiewanie  kolęd i pastorałek przy akompaniamencie Pana Mirosława Marcol.  Goście chętnie przyłączyli się do wspólnego świątecznego śpiewania tradycyjnych polskich kolęd. Tegoroczne spotkanie opłatkowe przebiegło w miłej, serdecznej i rodzinnej atmosferze.